קורס הכנה ללידה

 

קורס הכנה ללידה באווירה נעימה ואינטימית

 

בקורס שלנו 7 זוגות בלבד המונחים ע"י מדריכת הכנה ללידה מקצועית ומנוסה שהיא גם דולה פעילה במקצועה.

בסטודיו שלנו יצרנו קורס הכנה ללידה, המתאים לזוגות, ובפרט לזוגות בהם גם בן/בת הזוג (המלווים) רוצים לתרום ולקחת חלק משמעותי ותומך בתהליך הלידה. קורס ההכנה ללידה שלנו הינו ייחודי ואישי, וכל ייעודו הינו להעניק לכם את כל המידע על תהליך הלידה, לאפשר לכם לעבד, לחשוב ולהגיע להבנה פנימית ואישית לגבי הרצונות והכוחות המשותפים הקיימים בכם כזוג, אותם תביאו אל הלידה.


אנו מאמינות שהלידה היא אירוע חד פעמי, נדיר ומיוחד בחיינו. אירוע שנצרב בזיכרון, בתודעה ובגוף שלנו. אפשר אפילו לומר שהוא נטבע ב-DNA שלנו לתמיד. ולכן, מן הראוי, שנקדיש זמן ומחשבה להכנה לקראתו. בסטודיו שלנו מתקיים קורס הכנה ללידה מרוכז ותמציתי אשר כולל 2 מפגשים באורך שלוש שעות כל מפגש. המפגשים מתקיימים בסטודיו הנעים שלנו ברוטשילד בתל אביב, ומועברים ע"י מדריכת הכנה ללידה ודולה במקצועה.


בסיום שני מפגשי ההכנה ללידה, אנו ממליצות להמשיך ולהגיע ל- 2 מפגשים נוספים המתמקדים בהכנה להורות ובהכנה להנקה. המפגשים מועברים ע"י מרצות המתמחות בתחומן ומעניקות ידע רב שיקל מאוד על החזרה הביתה ועל ההתמודדות בשבועות הראשונים שלאחר הלידה. המפגש הראשון נקרא "הכנה להנקה" והמפגש השני "הכנה לימים הראשונים בבית".


בקורס הכנה ללידה נלמד את תהליכי הלידה (לידה פיזיולוגית), ההורמונים הפעילים בלידה, התערבויות רפואיות ופרוצדורות בחדר הלידה, שיכוך כאבים רפואי וטבעי, מקומו ותרומתו של בן/בת הזוג או מלווים אחרים בלידה, וכן נתייחס להכנה רגשית ומנטלית ללידה.

הקורס יספק לכם מידע אובייקטיבי ועדכני על כל בתי החולים, השוני ביניהם, זכויות היולדת, האפשרויות העומדות בפניכם לקראת הלידה ושלל השאלות שכדאי לכם לשאול את עצמכם לקראת הרגע הגדול.


במקביל, אנו שמות דגש מיוחד במהלך קורס ההכנה ללידה, על הכנה מעשית לשעת הצירים, כיצד לנוע ולנשום במהלך הצירים ואיך ניתן לנוח ולהרפות ביניהם. הקורס יצייד אתכם ב'ארגז כלים' מעשי להתמודדות עם הצירים, דרך הבנת עקרונות הלידה הפעילה, טכניקות מעולם היוגה, המתורגמות לשימוש בתנוחות, תנועות ונשימות בעזרת שיטת "10 התחנות". ובמילים אחרות – פרקטיקה – תרגול תוך כדי הדמיה של צירים ( כן – יש דבר כזה ).

שימוש בזמן צירים בתנוחות, בתרגילי נשימה, בשילוב עם תנועה ועבודה קולית (אשר את כולם נלמד בקורס), יקלו על היולדת מאוד בזמן הלידה – הטכניקה הנלמדת תקל על כאבי הצירים ותלמד אתכם איך לקדם את הלידה בצירים אפקטיביים ובכך למעשה לקצר את זמן הלידה ולהוריד משמעותית את עוצמת הכאב.


שני המפגשים הנוספים,  המתקיימים במתכונת "שיחות סלון" באמבריא,  בהם מתקיים דיון ודו-שיח מול מנחה מקצועית לצד הרצאה מעשית, יוקדשו לנושאים חיוניים שיסייעו לכם ויכוונו אותכם סביב נושא ההורות הראשונית וההנקה ויתמקדו בשעות ובימים שלאחר הלידה.

המפגש הראשון מבין השניים הוא מפגש הכנה להנקה עם יועצת הנקה מוסמכת IBCLC– אשר יעניק לכם מידע וטיפים להנקה על מנת להימנע מכל בעיה שעלולה לצוץ בעתיד ולהכין אותכם לכל תרחיש כך שתדעו למה לצפות. בנוסף, ותקבלו כלים שיאפשרו לכם לזהות מתי התינוק באמת רעב ומתי הוא פשוט לא נינוח, איך לדעת מתי הוא כבר שבע או מתי הפעם הבאה להאכלה.

המפגש השני הוא הכנה לימים הראשונים בבית, עם מדריכה לליווי התפתחותי לתינוקותשמתמקד בנושאים כמו: החוויה בבית החולים לאחר הלידה, התארגנות ליציאה הביתה, התארגנות בבית – החל ממקלחת ראשונה, הרדמות ועד הקניית סדר יום קבוע לתינוק הרך. תקבלו טיפים וסדר מרגע הלידה עד היציאה הביתה והחודשים הראשונים בבית.


מדריכת קורס ההכנה ללידה של אמבריא היא דולה מקצועית בעלת ניסיון רב אשר תלווה אותכם באופן אישי לאורך כל הדרך, החל מההכנה ללידה, ייעוץ טלפוני במהלך הלידה עצמה ואף לאחר הלידה, היא תהיה פנויה עבורך גם במייל וגם בטלפון בכל שאלה או בקשה לעצה.

אנחנו מאמינות שהלמידה והחוויה בקבוצה חשובה מאוד, ומאפשרת לכם ללמוד ולקבל השראה משאלות ותהיות של הזוגות האחרים והזדמנות לשתף בחוויות ובהתלבטויות שלכם.

לצד זה, הקבוצה שלנו אינטימית ומאפשרת לשמר אווירה משפחתית ואישית – כל זוג מקבל מקום וחוויה פרטית משלו מול המדריכה, זמן לשאלות, זמן לתרגל את התנוחות ולקבל משוב והדרכה אישית.


אנחנו שואפות שתסיימו את קורס ההכנה ללידה שלנו כשבידיכם היכולת לבחור מה שמתאים ונכון עבורכם באופן אישי, שקיבלתם את כל המידע הנחוץ לכם (התאורטי, הרגשי והמעשי) וכשאתם מרגישים מוכנים לקראת הלידה.

אין דבר משמח יותר מלקבל משוב חיובי מזוג שהכנו אותו ללידה וסיפר לנו בדיעבד כמה ההכנה ללידה באֶמְבְּרִיָא תרמה להם ועלתה על כל הציפיות.


נעדכן בקרוב לגבי מועד הקורס הבא :)


 

לשאלות ותשובות נוספות - לחצי כאן

 

 

שלך

 

צוות אֶמְבְּרִיָא